Čistenie čriev

Sponzorovaný obsah

Prečo čistenie čriev ?

Interná medicína, hematológ Existuje veľa článkov na tému očistenia konečníka a hrubého čreva, ale kontroverzia je dosť kontroverzná. Niektorým ľuďom pripadá veľmi užitočný a zdravý, iní píšu o jeho nevýhodách.

Čo znamená Čistenie čriev ?

Črevné čistiace, čistiace prípravky sú určené predovšetkým na to, aby pomohli telu a črevám zbaviť sa škodlivých a škodlivých látok, ktoré vstupujú do zažívacieho traktu. Navrhovatelia čistenia čriev uvádzajú posilnenie imunitného systému, zlepšenie brušných ťažkostí, nadúvanie, zmiernenie zápalu, obnovenie rovnováhy črevnej flóry a dokonca modifikáciu kyslej bázy tela v tele.

Avšak zo svojej podstaty nie je potrebné „plánované“ čistenie čriev .

Okrem toho môže dôjsť k tomu, že medzi tými, ktorí podporujú čistenie čriev ako Natural Swiss®, nemusí nevyhnutne dôjsť k zníženiu ochorenia čriev, alebo že ďalšie skutočne účinné preventívne opatrenia alebo liečba choroby môžu sťažnosti dokonca vylúčiť.

Existuje mnoho druhov čistenia čriev:

bylinné čaje, tekuté, nalačno rastlinné a ovocné dni, prírodné preháňadlá, lieky, preháňadlá, klyzma, hydratácia hrubého čreva.

Čo sa skutočne deje?

Normálne príroda funguje celkom dobre. Každá časť gastrointestinálneho traktu je zodpovedná za konkrétnu funkciu (trávenie, absorpcia) a absorpcia živín a stopových prvkov je kontrolovaná mnohými spôsobmi, rovnako ako absorpcia tekutiny. Prirodzene sa vyskytujúca črevná flóra, lymfatický systém a lymfoidné folikuly, ktoré sú husto obklopené črevami, všetky slúžia na náležitú ochranu, zatiaľ čo nevyužitý odpad sa po trávení vylučuje vo forme výkalov. Tento idylický proces je, samozrejme, ľahko zahltený.

V dnešnom rýchlo sa rozvíjajúcom svete spôsobuje veľa faktorov tráviace ťažkosti, črevné problémy:

  • rýchle občerstvenie,
  • potraviny na báze obezity s konzervačným prostriedkom,
  • nízky príjem vlákniny,
  • nízky metabolizmus a nedostatočný príjem tekutín,
  • nealkoholické nápoje,
  • sladené nápoje,
  • nadmerná káva,
  • alkohol, fajčenie,
  • lieky, vedľajšie účinky s dôrazom na nadmernú alebo neodôvodnenú spotrebu antibiotík, ktorá vedie k rezistencii na antibiotiká a ničeniu črevnej flóry, ktoré sú na internete dostupné ako „všeliek“; črevné poruchy intolerancia laktózy celiakia divertikulóza, nádory divertikulitídy, systémové alebo nervové systémy, psychiatrické poruchy. Čistenie čriev sa stáva často kvôli týmto ťažkostiam, túžbe schudnúť a kvôli myšlienke očistenia tela.

Ale aké sú riziká črevného čistenia?

prírodné rastlinné preháňadlá môžu spôsobiť relatívne malé škody. V závislosti od zvyku, životného štýlu a mnohých súvisiacich faktorov sú ľudia s chronickou zápchou. Laxatívne prípravky sa môžu bezpečne aplikovať, ale spôsobom a opatrne. Nie je dobré spadnúť na druhú stranu koňa. Dehydratácia je pomerne ťažká, ale u pacientov s ochorením obličiek, srdcových ochorení, pečene alebo cukrovky by sa mala používať opatrne. Deň zeleniny a ovocia nepoškodí, pokiaľ nie je prehnaný alebo opakovaný. Mnoho ďalších sťažností často vedie k opusteniu bielkovín a uhľohydrátov, ale dlhodobá jednostranná výživa môže spôsobiť viac škody ako úžitku. Často počúvané diéty Candida majú za následok odbúravanie bielkovín a uhľohydrátov, ktoré môžu byť v prípade choroby extrémne škodlivé pre zdravé telo. Nedostatok stopových prvkov a vitamínov môže mať mnoho následkov. liečivé preháňadlo už môže byť veľmi škodlivé. Môže to viesť k dehydratácii, malabsorpcii, deštrukcii črevnej flóry, zápalom, infekciám, oslabeniu imunitného systému, nakoniec vážnym chorobám (srdcové ochorenie, ochorenie obličiek alebo pečene) alebo dokonca k podvýžive. Častá hnačka môže spôsobiť hemoroidy, zápal, rektálnu ruptúru a divertikulitídu. Podobne aj domáci klystír, hydroterapia hrubého čreva, môže mať mnoho vedľajších účinkov. Okrem toho aj oslabená črevná stena môže prepichnúť peritoneálnu dutinu, úplné zničenie črevnej flóry, závažné infekcie, poruchy tekutín a iónov. Z tohto dôvodu by sa to malo používať iba pod lekárskym dohľadom a nikdy po autodiagnostike doma!

Čo však môžeme urobiť pre zdravie našich vnútorností?

Čo však môžeme urobiť pre zdravie našich vnútorností? Je dôležité mať vyváženú stravu, primeraný príjem bielkovín, tukov a uhľohydrátov, ako aj prírodné vitamíny a stopové prvky. Vysoký príjem vlákniny, pretože pomáha tráveniu a pohybu čriev ako balastu, pôsobí proti zápche. Konzumácia veľkého množstva zeleniny, ovocia, konzervačných látok bez hotového alebo rýchleho občerstvenia. Vysoký príjem tekutín, väčšinou nesýtená voda, ale v žiadnom prípade nesladené, sladené, nesýtené kvapaliny. Pravidelné cvičenie (minimálne 3×30 minút týždenne), vyhýbanie sa sedavému životnému štýlu. Nie je dobré dlhodobo potláčať stimuláciu stolice, pretože spôsobuje zápchu. Természetesprobiotikum spotreba. Fermentované mliečne výrobky (ako kefír) sú vynikajúce. Po užití antibiotika, užívaní probiotík po hnačkovom ochorení.